fbpx

Spojená škola, Banská Bystrica

Účastníci programu Show your talent Academy, zo Spojenej školy v Banskej Bystrici, prevzali iniciatívu za svoj rozvoj a chcú na sebe pracovať v prospech vlastnej budúcnosti. My veríme, že sa z nich môžu stať aktéri kľúčových zmien na Slovensku.

Tak isto ako na ostatných školách, žiaci mali jedinečnú možnosť objaviť svoj talent pomocou certifikovaného talentového testu z Gallupovho inštitútu, získať svojho mentora, zrealizovať tímový projekt a nadobudnúť tak skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie.

Program bol určený pre žiakov 3. ročníka. Po prihlásení sa do programu, sme uskutočnili osobné pohovory s vybranými žiakmi. Prijatým žiakom do programu prišiel mail so všetkými potrebnými informáciami. Následne sa zúčastnili na úvodnom víkendovom školení.

Program Show your talent Academy je výnimočný nielen obsahom, ale aj časom, počas ktorého sa žiakom venujeme. Na to, aby rozvíjali svoje špecifické talenty a vytvorili, zdokonalili, či dotiahli do konca svoj projekt, majú 2 víkendové školenia, 4 workshopy, 3 online školenia a tiež niekoľko konzultácií s mentorom. Na záverečnej konferencii odprezentovali svoj zrealizovaný tímový projekt, na ktorý dostali aj grant.

Ak máte aj vy záujem, aby sme s našim projektom, Show your talent Academy, prišli aj na vašu školu, dajte nám o sebe vedieť na: ahoj@showyourtalent.sk

Aký projekt žiaci zrealizovali?

Anjeli s nalomeným krídlom

Žiaci v tomto tíme sa snažili žiakom 8. a 9. ročníka na základných školách povedať viac o prevencii rakoviny pľúc. Túto tému si vybrali práve preto, že študujú odbor biotechnológie a farmakológie a sú presvedčení o tom, že prevencia proti fajčeniu je v dnešnej dobe veľmi dôležitá. Ich prednáška pozostávala z prezentácie, ukážky tabakových výrobkov, pokusu, ktorý si sami pripravili, diskusie a záverečného kvízu, za ktorý mohli žiaci dostať 1 z biológie.

 

Čo ZAŽIJÚ účastníci Show your talent ACADEMY?

Summer camp

Naši žiaci zažijú množstvo zábavy, outdoorových aktivít a to všetko pomocou neformálneho vzdelávania. Získajú nové priateľstvá ale tiež zručnosti v efektívnej komunikácii či tímovej práci. Spoznajú príbehy zaujímavých osobností a budú čeliť nečakaným výzvam.

Online semináre

Online semináre plné inšpirácií od zaujímavých hostí pomôžu žiakom rozvíjať sa v témach veľkodušnosti, pokory a odvahy. Semináre budú prebiehať formou brainstormingu a diskusií. Žiaci si počas nich môžu vymieňať skúsenosti a vzájomne sa podporovať.

Tímový mentoring

Každý zo 6-tich tímov dostane mentora, s ktorým sa v priebehu programu stretne približne 3x s cieľom úspešne zrealizovať svoj projekt. Mentor je odborníkom v odbore, ktorému sa reálne v živote venuje a snaží sa svoje skúsenosti žiakom odovzdať.

Workshopy

Žiaci absolvujú 3 workshopy, na ktorých sa výrazne zdokonalia v oblastiach projektového manažmentu, marketingu, komunikácie, finančnej gramotnosti a v ďalších oblastiach, ktoré vedú naši skúsení lektori prevažne zážitkovou formou.

Konferencia

Záverečná konferencia bude dôležitým míľnikom osobnostného rastu našich absolventov. Pri prezentácii si poradia s trémou, zlepšia sa v komunikácii a môžu s ostatnými zdieľať svoju cestu k realizácii projektu.

Čo ZÍSKAJÚ účastníci Show your talent ACADEMY?

Certifikát 

Ak sa žiakom podarí uspieť, získajú certifikát, ktorý bude potvrdením všetkých zručností, ktoré nadobudli vďaka programu Show your talent Academy. Vďaka nemu budú o krok vpred voči konkurencii na trhu práce.

Nezabudnuteľné zážitky

Vďaka nášmu programu spoznajú žiaci nových inšpiratívnych ľudí. Zažijú jedinečné chvíle plné sebapoznania, na ktoré len tak skoro nezabudnú.

Neoceniteľné skúsenosti

Naučia sa lepšie komunikovať, sebaisto prezentovať, pracovať v tíme. Zdokonalia si organizačné zručnosti a získajú skúsenosti v marketingu. Ale hlavne zistia ako rozvíjať svoj potenciál.

Inšpirácia, kam ďalej

Našim žiakom pomáhame zamyslieť sa nad tým, čo by chceli v živote robiť, akú školu si vybrať alebo do čoho sa pustiť. Dozvedia sa o príležitostiach o ktorých sa ich spolužiakom ani nesníva a aké im bežná škola neponúkne.

Lokálny tím

Toto je tím, ktorý realizuje náš program na vašej škole

Nikola Beláková

Nikola Beláková

Koordinátorka učiteľov

Matej Rudnický

Matej Rudnický

Líder realizačného tímu

Nikoleta Šolcová

Nikoleta Šolcová

Komunikačný manažér

Jakub Kyška

Jakub Kyška

Event manažér

Saša Šomská

Saša Šomská

Marketér

Natália Remiarová

Natália Remiarová

Dobrovoľník

Mentorka

Michaela Dvorská

Michaela Dvorská

Realizátori programu

Partneri

Organizácie, ktoré podporujú tento projekt

SLÁVIK & STELL

SLÁVIK & STELL

Forbes

Forbes

Martinus

Martinus

Wocabee

Wocabee

Pin It on Pinterest