fbpx

Stredná odborná škola techniky a služieb, Brezno

Účastníci programu Show your talent Academy, zo Strednej odbornej školy techniky a služieb v Brezne, prevzali iniciatívu za svoj rozvoj a chcú na sebe pracovať v prospech vlastnej budúcnosti. My veríme, že sa z nich môžu stať aktéri kľúčových zmien na Slovensku.

Tak isto ako na ostatných školách, žiaci mali jedinečnú možnosť objaviť svoj talent pomocou certifikovaného talentového testu z Gallupovho inštitútu, získať svojho mentora, zrealizovať tímový projekt a nadobudnúť tak skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie.

Program bol určený pre žiakov 3. ročníka. Po prihlásení sa do programu, sme uskutočnili osobné pohovory s vybranými žiakmi. Prijatým žiakom do programu prišiel mail so všetkými potrebnými informáciami. Následne sa zúčastnili na úvodnom víkendovom školení

Program Show your talent Academy je výnimočný nielen obsahom, ale aj časom, počas ktorého sa žiakom venujeme. Na to, aby rozvíjali svoje špecifické talenty a vytvorili, zdokonalili, či dotiahli do konca svoj projekt, majú 2 víkendové školenia, 4 workshopy, 3 online školenia a tiež niekoľko konzultácií s mentorom. Na záverečnej konferencii odprezentovali svoj zrealizovaný tímový projekt, na ktorý dostali aj grant.

Ak máte aj vy záujem, aby sme s našim projektom, Show your talent Academy, prišli aj na vašu školu, dajte nám o sebe vedieť na: ahoj@showyourtalent.sk

Aké projekty žiaci zrealizovali?

Žraloci

Tento tím sa rozhodol podporiť kreativitu a sebarealizáciu detí, ktoré sú v dnešnej dobe menej vnímané. Sú to deti z CDR, teda z detského domova. Cieľom projektu bolo naučiť ich tímovej spolupráci, vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, nebáť sa diskutovať s neznámymi ľuďmi, ale aj spoločne sa zabaviť. Deťom pripravili aktivity, pri ktorých zažili veľa smiechu, nové priateľstvá a skúsenosti.

Čo ZAŽIJÚ účastníci Show your talent ACADEMY?

Summer camp

Naši žiaci zažijú množstvo zábavy, outdoorových aktivít a to všetko pomocou neformálneho vzdelávania. Získajú nové priateľstvá ale tiež zručnosti v efektívnej komunikácii či tímovej práci. Spoznajú príbehy zaujímavých osobností a budú čeliť nečakaným výzvam.

Online semináre

Online semináre plné inšpirácií od zaujímavých hostí pomôžu žiakom rozvíjať sa v témach veľkodušnosti, pokory a odvahy. Semináre budú prebiehať formou brainstormingu a diskusií. Žiaci si počas nich môžu vymieňať skúsenosti a vzájomne sa podporovať.

Tímový mentoring

Každý zo 6-tich tímov dostane mentora, s ktorým sa v priebehu programu stretne približne 3x s cieľom úspešne zrealizovať svoj projekt. Mentor je odborníkom v odbore, ktorému sa reálne v živote venuje a snaží sa svoje skúsenosti žiakom odovzdať.

Workshopy

Žiaci absolvujú 3 workshopy, na ktorých sa výrazne zdokonalia v oblastiach projektového manažmentu, marketingu, komunikácie, finančnej gramotnosti a v ďalších oblastiach, ktoré vedú naši skúsení lektori prevažne zážitkovou formou.

Konferencia

Záverečná konferencia bude dôležitým míľnikom osobnostného rastu našich absolventov. Pri prezentácii si poradia s trémou, zlepšia sa v komunikácii a môžu s ostatnými zdieľať svoju cestu k realizácii projektu.

Čo ZÍSKAJÚ účastníci Show your talent ACADEMY?

Certifikát

Ak sa žiakom podarí uspieť, získajú certifikát, ktorý bude potvrdením všetkých zručností, ktoré nadobudli vďaka programu Show your talent Academy. Vďaka nemu budú o krok vpred voči konkurencii na trhu práce.

Nezabudnuteľné zážitky

Vďaka nášmu programu spoznajú žiaci nových inšpiratívnych ľudí. Zažijú jedinečné chvíle plné sebapoznania, na ktoré len tak skoro nezabudnú.

Neoceniteľné skúsenosti

Naučia sa lepšie komunikovať, sebaisto prezentovať, pracovať v tíme. Zdokonalia si organizačné zručnosti a získajú skúsenosti v marketingu. Ale hlavne zistia ako rozvíjať svoj potenciál.

Inšpiráciu, kam ďalej

Našim žiakom pomáhame zamyslieť sa nad tým, čo by chceli v živote robiť, akú školu si vybrať alebo do čoho sa pustiť. Dozvedia sa o príležitostiach o ktorých sa ich spolužiakom ani nesníva a aké im bežná škola neponúkne.

Lokálny tím

Toto je tím, ktorý realizuje náš program na vašej škole

Eva Červenáková

Eva Červenáková

Koordinátorka učiteľov

Michal Medveď

Michal Medveď

Dobrovoľník

Karolína Kreščáková

Karolína Kreščáková

Natália Pustajová

Natália Pustajová

Andrea Vlčková

Andrea Vlčková

Daniela Vlčková

Daniela Vlčková

Zuzana Vojvodová

Zuzana Vojvodová

Mentorka

Lucia Koprajdová

Lucia Koprajdová

Realizátori programu

Partneri

Organizácie, ktoré podporujú tento projekt

SLÁVIK & STELL

SLÁVIK & STELL

Forbes

Forbes

Martinus

Martinus

Wocabee

Wocabee

Pin It on Pinterest