fbpx

Stredná priemyselná škola Dopravná Zvolen

Účastníci programu Show your talent, zo SPŠ Dopravná vo Zvolene, sa ujali aj 6. ročníka a do projektov sa pustili naplno. Prevzali iniciatívu za svoj osobný rozvoj a chcú na sebe pracovať v prospech vlastnej budúcnosti. My veríme, že sa z nich môžu stať aktéri kľúčových zmien na Slovensku.

Tak ako každý rok, aj títo žiaci mali jedinečnú možnosť objaviť svoj talent pomocou certifikovaného talentového testu z Gallupovho inštitútu, získať svojho mentora, zrealizovať tímový projekt a nadobudnúť tak skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie. 

Program bol určený pre žiakov 3. ročníka. Po prihlásení sa do programu, sme uskutočnili osobné pohovory s vybranými žiakmi. Prijatým žiakom do programu prišiel mail so všetkými potrebnými informáciami. Následne sa zúčastnili na úvodnom víkendovom školení

Program Show your talent Academy je výnimočný nielen obsahom, ale aj časom, počas ktorého sa žiakom venujeme. Na to, aby rozvíjali svoje špecifické talenty a vytvorili, zdokonalili, či dotiahli do konca svoj projekt, majú 2 víkendové školenia, 4 workshopy, 3 online školenia a tiež niekoľko konzultácií s mentorom. Na záverečnej konferencii odprezentovali svoj zrealizovaný tímový projekt, na ktorý dostali aj grant.

 

Ak máte aj vy záujem, aby sme s našim projektom, Show your talent Academy, prišli aj na vašu školu, dajte nám o sebe vedieť na: ahoj@showyourtalent.sk

Aké projekty žiaci zrealizovali?

Vnúčence

Tento projekt sa uskutočnil s cieľom pomôcť seniorom. Prvá časť projektu sa konala v Komunitnom Centre KOMUCE. Počas troch dní žiaci so seniormi hrali spoločenské hry, prezentovali im novinky o umelej inteligencii a popri vianočnej kapustnici im rozdali darčeky z projektu „Koľko lásky so zmestí do krabice od topánok“. 

Neskôr pokračovali s aktivitami v Zariadení sociálnych služieb SENIUM, kde si pre seniorov pripravili tvorivé dielne, hrali s nimi spoločenské hry a následne s nimi komunikovali o ich pocitoch z tohto stretnutia. Tento projekt bol úspešnou iniciatívou zameranou na podporu pohody a aktívneho života seniorov v komunitných a zariadeniach sociálnych služieb.

Lavička

Cieľom tohto projektu bolo oboznámiť ľudí s obnoviteľnými zdrojmi elektrickej energie a to prostredníctvom lavičky, ktorá bude nabíjať mobilné zariadenia pomocou fotovoltaiky. Žiaci spravili prednášku, pomocou ktorej oboznámili ostatných žiakov v škole o alternatívnych a obnoviteľných/zelených zdrojoch. Tiež im predstavili ich projekt – fotoekolavička. A vysvetľovali, ako treba postupovať pri získaní stavebného povolenia, pri získaní súhlasu od primátora aj architekta mesta Zvolen. A úspech zožala aj kreatívna súťaž na škole, ktorú zorganizovali pre spolužiakov – vyrábali veterný mlyn.

 

Počas realizácie projektov získali žiaci nové zručnosti a poznatky, spoznali nových ľudí a v neposlednom rade zistili na vlastnej koži, že spolupráca je kľúčom k úspechu. Znamenalo to pre nich oveľa viac než len zrealizovanie projektu. Bolo to o spolupráci, kreativite a prínose pre ich mesto. Ukázali ostatným mladým ľuďom, že keď sa chce, tak sa dá, ale je dôležité spojiť sily a meniť veci spoločne.

Čo ZAŽIJÚ účastníci Show your talent ACADEMY?

Summer camp

Naši žiaci zažijú množstvo zábavy, outdoorových aktivít a to všetko pomocou neformálneho vzdelávania. Získajú nové priateľstvá ale tiež zručnosti v efektívnej komunikácii či tímovej práci. Spoznajú príbehy zaujímavých osobností a budú čeliť nečakaným výzvam.

Online semináre

Online semináre plné inšpirácií od zaujímavých hostí pomôžu žiakom rozvíjať sa v témach veľkodušnosti, pokory a odvahy. Semináre budú prebiehať formou brainstormingu a diskusií. Žiaci si počas nich môžu vymieňať skúsenosti a vzájomne sa podporovať.

Tímový mentoring

Každý zo 6-tich tímov dostane mentora, s ktorým sa v priebehu programu stretne približne 3x s cieľom úspešne zrealizovať svoj projekt. Mentor je odborníkom v odbore, ktorému sa reálne v živote venuje a snaží sa svoje skúsenosti žiakom odovzdať.

Workshopy

Žiaci absolvujú 3 workshopy, na ktorých sa výrazne zdokonalia v oblastiach projektového manažmentu, marketingu, komunikácie, finančnej gramotnosti a v ďalších oblastiach, ktoré vedú naši skúsení lektori prevažne zážitkovou formou.

Konferencia

Záverečná konferencia bude dôležitým míľnikom osobnostného rastu našich absolventov. Pri prezentácii si poradia s trémou, zlepšia sa v komunikácii a môžu s ostatnými zdieľať svoju cestu k realizácii projektu.

Čo ZÍSKAJÚ účastníci Show your talent ACADEMY?

Certifikát

Ak sa žiakom podarí uspieť, získajú certifikát, ktorý bude potvrdením všetkých zručností, ktoré nadobudli vďaka programu Show your talent Academy. Vďaka nemu budú o krok vpred voči konkurencii na trhu práce.

Nezabudnuteľné zážitky

Vďaka nášmu programu spoznajú žiaci nových inšpiratívnych ľudí. Zažijú jedinečné chvíle plné sebapoznania, na ktoré len tak skoro nezabudnú.

Neoceniteľné skúsenosti

Naučia sa lepšie komunikovať, sebaisto prezentovať, pracovať v tíme. Zdokonalia si organizačné zručnosti a získajú skúsenosti v marketingu. Ale hlavne zistia ako rozvíjať svoj potenciál.

Inšpiráciu, kam ďalej

Našim žiakom pomáhame zamyslieť sa nad tým, čo by chceli v živote robiť, akú školu si vybrať alebo do čoho sa pustiť. Dozvedia sa o príležitostiach o ktorých sa ich spolužiakom ani nesníva a aké im bežná škola neponúkne.

Lokálny tím

Toto je tím, ktorý realizuje náš program na vašej škole

Andrea Lašková

Andrea Lašková

Koordinátorka učiteľov

Viktória Benyová

Viktória Benyová

Adrián Ďurček

Adrián Ďurček

Dominik Husár

Dominik Husár

Katarína Ivanová

Katarína Ivanová

Maroš Kučera

Maroš Kučera

Katarína Medzihorská

Katarína Medzihorská

Školská psychologička

Matej Plandor

Matej Plandor

Ondrej Sedlák

Ondrej Sedlák

Michal Štecz

Michal Štecz

Matej Venger

Matej Venger

Natália Giulia Detvajová

Natália Giulia Detvajová

Dobrovoľníčka

Rastislav Trník

Rastislav Trník

Dobrovoľník

Simon Meňuš

Simon Meňuš

Dobrovoľník

Michal Sivok

Michal Sivok

Dobrovoľník

Mentori

Karin Vargová Ursínyová

Karin Vargová Ursínyová

Ľubomíra Veselovská

Ľubomíra Veselovská

Realizátori programu

Partneri

Organizácie, ktoré podporujú tento projekt

SLÁVIK & STELL

SLÁVIK & STELL

Forbes

Forbes

Martinus

Martinus

Wocabee

Wocabee

Pin It on Pinterest