fbpx

Gymnázium Hlinská, Žilina

Show your talent po prvýkrát uskutoční aj na našej škole – Žilinskom gymnáziu Hlinská. Máš preto jedinečnú šancu stať sa súčasťou tohto skvelého programu. Objavíš svoj talent, získaš svojho mentora, zrealizuješ tímový projekt a získať skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie.

Kedy sa uskutoční úvodné víkendové školenie?

V termíne 9. – 11. október. Účasť na tejto víkendovke je podmienkou pre účasť v programe.

 

Pre koho je program určený?

Pre študentov 1., 2. a 3. ročníka Gymnázia. Ale pozor, spomedzi všetkých záujemcov získajú túto príležitosť len 16-ti žiaci.

Do kedy je potrebné sa prihlásiť?

Prihlasovanie spúšťame už 2. septembra a potrvá do 18. septembra. Do vtedy je potrebné vyplniť prihlášku, ktorú nájdete tu.

 

Ako budem vedieť, či ste ma vybrali?

Po uzavretí prihlasovania ti následne pošleme mail, v ktorom sa dozvieš či si postúpili do druhého výberového kola. To bude pozostávať z osobného pohovoru, aby sme ťa spoznali a zistili či sa hodíš do nášho programu. Následne ti mailom finálne potvrdíme či si sa dostal do Show your talent.

Koľko je účastnícky poplatok?

35€ na celý program. Skutočná hodnota programu je však oveľa väčšia, predstavuje až 250€ na jedného študenta. Tú však platiť vďaka našim sponzorom platiť nemusíš. Za svojich 35€ získaš 2 víkendové školenia, 5 workshopov, záverečnú konferenciu aj grant na váš projekt.

Mentori

Ľubomír Šimko

Ľubomír Šimko

Director

Kreatívec a spoluzakladateľ akčnej marketingovej agentúry Kreativ gang. Má 12 rokov skúseností s riadením kontroverzných a originálnych kampaní, budovaním brand identít nových značiek a organizovaním veľkých eventov. Spoločnosti ako Red Bull a mnoho ďalsích.

Kristína Cvachová

Kristína Cvachová

V tomto roku sa stala úspešnou absolventkou Ekonomickej univerzity v Bratislave. Zároveň  popri štúdiu pracovala na part-time v spoločnosti IBM ISC,s.r.o. ako osobná podpora Generálneho riaditeľa spoločnosti. Počas VŠ sa stala členkou Študentského parlamentu Ekonomickej univerzity.

Martin Pavlovič

Martin Pavlovič

Projektový manažér / Koordinátor výstavby

Vyštudoval  STU v BA a momentálne pracuje v developerskej spoločnosti ako projektový manažér, kde má na starosti koordináciu výstavby rezidenčných objektov v Žiline (jedným z nich bola aj stavba s názvom WellPark, ktorá získala ocenenie za nápaditý architektonický koncept v súťaži Stavba Roka 2019). 

Igor Miškovič

Igor Miškovič

Lektor

Lektor, ktorý učí angličtinu na vlastnej jazykovke. Študoval na univerzite v Anglicku.        S angličtinou už pracuje skoro 10 rokov ako učiteľ        v materskej škole, alebo lektor. Má rád, hudbu, šport – najmä netradičné športy, turistiku a fotenie.

Libor Kubinec

Libor Kubinec

Priemyselný inžinier - Plant CBS coach

Popri štúdiu sa venoval moderovaniu, osvetľovaniu, technickej realizácii podujatí, fotografii, s kamarátmi založili spoločnosť Softstudio. Vyštudoval ,,strojarinu“ na Žilinskej Univerzite odbor Priemyselné inžinierstvo v ktorom aktívne pracuje už osem rokov.

Ľubomíra Gašpieriková

Ľubomíra Gašpieriková

Hypotekárna špecialistka

Ako hypotekárny špecialista rieši nielen úvery pre klientov ale tiež nastavuje projekty developerom, popri tom rieši doma dvoch teenegerov a keď má čas idú sa previezt na motorke alebo si zastrieľať. Venuje sa tiež športovej streľbe.

Peter Galvánek

Peter Galvánek

Konateľ

Majiteľ stavebno-obchodnej firmy, zameranej na výstavbu, rekonštrukcie a predaj rodinných domov, realizujú dodávky a rekonštrukcie športových povrchov v telocvičniach. Vo voľnom čase sa venuje športu – pasívne aj aktívne, úprave záhrady, okolia domu a rád lyžuje.

Michaela Pastorková

Michaela Pastorková

Umelec na voľnej nohe

Umelecky aktívna Žilinčanka (zdravotná klaunka, moderátorka, herečka) a mama dvoch detí. Venuje sa moderovaniu (TV, rádio, rôzne kultúrne a spoločenské podujatia). Je Profesionálnou zdravotnou klaunkou pre OZ Červený Nos Clowndoctors. Stíha byť aj koordinátorkou severoslovenského tímu zdravotných klaunov. 

Lucia Hrebeňárová

Lucia Hrebeňárová

Riaditeľka Ústavu celoživotného vzdelávania

 Vyštudovala  Žilinskú univerzitu v Žiline, Fakultu prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov. Rada hľadá aj netradičné cesty spájania vysokoškolského štúdia          a ďalšieho vzdelávania.        Jej každodenná činnosť smeruje najmä k vedeniu ľudí, organizovaniu formálneho     a neformálneho vzdelávania, tvorbe vzdelávacích projektov. 

Beáta Ďurišová

Beáta Ďurišová

Projektová koordinátorka

Vyštudovala  aplikovanú matematiku a čísla sú aj naďalej jej záľubou.               Od ukončenia štúdia sa venuje projektovému manažmentu. Pripravuje         a realizuje projekty rôzneho druhu. Vo voľnom čase           si rada vyvetrá hlavu behom či tancom.

Jana Trabalíková

Jana Trabalíková

Vysokoškolská učiteľka

Podporovať potenciál a jedinečnosť ľudí je jej krásnym životným poslaním  a pracovnou náplňou.        Verí myšlienke, že ľudia sú dobré a kreatívne bytosti.      Má skúsenosti s vedením kurzov pre ľudí v rôznom veku. Baví ju turistika, cyklistika a má rada prírodu.

Janka Sňahničanová

Janka Sňahničanová

Koordinátorka Univerzity tretieho veku v Žiline

Má prácu, ktorá ju baví a vidí jej veľký význam pre celoživotné vzdelávanie. Pracuje s aktívnymi seniormi, ktorí radi študujú na U3V UNIZA. Súčasne sa venuje aj dobrovoľníctvu vo vzdelávaní a najmä medzigeneračným workshopom. K jej záľubám patrí spoločenský tanec, literatúra, výtvarné umenie.

Ladislav Novák

Ladislav Novák

Profesionálny vojak vo výslužbe. Dlhoročný prodekan FBI ŽU, predseda redakčnej rady časopisu Krízový manažment (do 2017) a stály oponent časopisu. Vedúci približne 200 bakalárskych, inžinierskych a doktorandských záverečných prác. Autor viacerých vysokoškolských učebníc, monografií, skrípt, množstva ved. článkov.

Soňa Miháliková

Soňa Miháliková

U3V Žilina

Dlhoročná dobrovoľníčka v rôznych sférach. Rada prijíma nové výzvy, rada pomáha , kde treba. Medzi záľuby patrí záhrada, bicyklovanie, ručné práce, tanec. Životnou prioritou je rodina, pomoc iným.

Gabika Hamalová

Gabika Hamalová

Pôvodným povolaním  právnička. Venuje sa už len svojim záľubám. Navštevuje Univerzitu tretieho veku Žilinskej univerzity, pracuje v Rade seniorov mesta Žilina. Má rada tanec, hudbu, plávanie, turistiku a priateľov. Výborne sa cíti v kolektíve mladých ľudí, od ktorých veľmi rada nasáva ich zručnosti, názory a pohľady na predložené veci.

Organizátori projektu na tvojej škole

Lukáš Hrošovský

Lukáš Hrošovský

Koordinátor programu na škole

Hneď po škole sa stal trénerom medzinárodných školení, založil vlastnú mládežnícku organizáciu SYTEV a koordinoval dva ročníky Hug Day. Tento rok v programe Show your talent vedie už druhú školu. Lukáš stíha vlastne všetko. 

Jarmila Turoňová

Jarmila Turoňová

Riaditeľka školy

Jej životným mottom je Hannibalov výrok: „Cestu buď nájdeme alebo ju si ju urobíme!“ To vystihuje celú jej životnú púť doma i v profesijnom živote. Verí, že náš program pomôže zlepšiť úroveň školy, ktorej je mometálne riaditeľkou.

 

Katarína Kitašová

Katarína Kitašová

Zástupkyňa školy

Vyštudovala biológiu a chémiu na PRIF UK. Má rada okolo seba ľudí s pozitívnym vyžarovaním. V jej slovníku určite nenájdete: „Nedá sa.“ Jej pozitívna nálada dokáže vytvoriť študentom, priateľom a kolegom krajší deň.

 

Monika Gdovcová

Monika Gdovcová

Koordinátorka učiteľov

Pracuje ako učiteľka angličtiny, na svojej práci miluje úplne všetko. Snaží sa študentov aktivizovať a motivovať, čím vytvára priateľskú atmosféru a všetko berie s humorom.

Ivana Hnátová

Ivana Hnátová

Líderka študentov

Študuje na Žilinskom gymnáziu Hlinská, vďaka ktorému si rozšírila obzory a taktiež ju gymnázium doviedlo do projektu Show your talent. Vo voľnom čase sa venuje najmä čítaniu, hudbe a tancu.

Martina Hrebeňárová

Martina Hrebeňárová

Marketingová manažérka

Je študentkou Gymnázia Hlinská. Po skončení štúdia sa chce vydať na cestu učiteľky Slovenského jazyka a dejepisu. Vo voľnom čase rada cestuje, trávi čas s rodinou . Jej srdcovou záležitosťou je folklór, ktorému sa venuje od malička.

Dominika Šošková

Dominika Šošková

Event koordinátorka

Študuje na Gymnáziu Hlinská v Žiline. Zaujíma sa o humanitné predmety a mimo školy sa venuje divadlu, hre na bicie a talent rozvíja aj v maľovaní. Rada pracuje s ľuďmi, prežíva nové dobrodružstvá a získava lepšie skúsenosti.

Erika Hájková

Erika Hájková

Podpora študentov

Erika je taktiež študentkou Žilinského gymnázia Hlinská. Má rada tenis, chémiu a biológiu rada by po skončení gymnázia študovala medicínu. Medzi jej popredné vlastnosti patrí komunikatívnosť a tímovosť.

Martina Šefarová

Martina Šefarová

Komunikačná manažérka

Jej príbeh čoskoro zverejníme.

Ak ťa zaujíma, kto stojí za celým projektom, dozvieš sa to tu – realizátori projektu

Blog

Aký bol prvý polrok na Žilinskom gymnáziu Hlinská?

Aký bol prvý polrok na Žilinskom gymnáziu Hlinská?

Až toľko udalostí v priebehu pol roka ? Nedávno sme ešte len predstavovali náš program pre študentov Žilinského Gymnázia Hlinská a zrazu sme sa ocitli v polovici jeho realizácie. S celým tímom sa tešíme na realizáciu projektov a záverečnú konferenciu....

Efektívny online mentoring?

Efektívny online mentoring?

Pravdepodobne je mnoho z nás už unavených z online Zoom-ov. Pre to sme nevedeli, ako budú prebiehať online mentoringové stretnutia študentov s mentormi na Žilinskom gymnáziu Hlinská. Boli sme v očakávaniach, kam to celé vypáli, veď posúďte sami....

Toto školenie stálo za to!

Toto školenie stálo za to!

Ešte, keď to bolo možné, stihli sme pripraviť víkendové školenie pre študentov zo Žilinského gymnázia, Hlinská. Samozrejme, že sme dodržali všetky hygienické opatrenia a víkendovku sme si užili naplno a v plnom zdravý. Víkendovky sa zúčastnili študenti,...

Partneri projektu na tvojej škole

Organizácie, vďaka ktorým sa tento projekt na tvojej škole uskutoční a ktoré ho finančne podporili

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Rozvojová agentúra Žilinského samosprávneho kraja, n.i.

Rozvojová agentúra Žilinského samosprávneho kraja, n.i.

Žilinský samosprávny kraj

Žilinský samosprávny kraj

IUVENTA

IUVENTA

SYTEV

SYTEV

icm - Kysucké Nové Mesto

icm - Kysucké Nové Mesto

Partneri

Organizácie, ktoré podporujú tento projekt

SLÁVIK & STELL

SLÁVIK & STELL

Forbes

Forbes

Martinus

Martinus

Wocabee

Wocabee

Pin It on Pinterest