fbpx

Hľadáme talenty! Show your talent, je program, v ktorom všetci účastníci zaručene nájdu svoje talenty. Neviete si to predstaviť? Je to učenie sa praktických zručností, zručností soft skills a to zábavnou, jedinečnou formou. Je to tiež o inšpirácii mladých ľudí tými správnymi vzormi v podobe zanietených a skúsených inštruktorov.  

Zapojiť sa môžu stredné školy. Z jednej školy môže byť tím 16. žiakov s dvomi učiteľmi. Tí ale nemajú v našom programe takú úlohu, ako v škole. V našom tíme nie sú učiteľmi, ani nijakou inou formou nadradených, nad žiakmi. Sú pevnou súčasťou študentských tímov a zúčastňujú sa na všetkých aktivitách spolu so žiakmi. Preto sme, z vďaky a aj ako súčasť motivácie sme pre vás, všetkých učiteľov, pripravili celoslovenskú konferenciu o vzdelávaní – iMPULZ.

Ako bude vyzerať vzdelávanie zajtrajška? Bola tohtoročná hlavná téma 2. ročníka konferencie. Veľmi zaujímavé podtémy, ako: umelá inteligencia, psychická pohoda mladých ľudí, vyhorenie v práci učiteľa, vývoj školstva a jeho potreby na Slovensku a mnohé ďalšie, boli diskutované pod vedením tých najlepších zo svojich odborov. Sme radi, že prijali naše pozvanie a všetkých nás, zúčastnených tak obohatili o nové pohľady, vedomosti, či prístupy. Na základe spätnej väzby od účastníkov vieme, že so spíkrami boli nad mieru spokojní, preto sa budeme snažiť takto nastavenú latku udržať aj po budúce roky. 

SHOW YOUR TALENT ROZVÍJA NAJMӒ SOFT SKILLS. PREČO?

Hard skills zvyčajne získavajú už študenti prostredníctvom formálnej odbornej prípravy a vzdelávania. No, naopak, soft skills sa v škole nerozvíjajú. Tie sa zvyčajne rozvíjajú prostredníctvom osobných skúseností a reflexie. Stále viac sa do popredia dostáva vedomosť a skúsenosť rôznych spoločností o tom, aký dôležitý je vzťah medzi soft skills zamestnancov a celkovým úspechom celej organizácie v ktorej pracujú. 

Z výsledkov štúdie, ktorú uskutočnil Inštitút pre pracovné štúdie v spolupráci s niektorými poprednými svetovými obchodnými školami, vyplýva, že viac ako 64 % potenciálnych zamestnávateľov oceňuje tímovú prácu, 54% kladie dôraz na schopnosť riešiť problémy, 36 % oceňuje schopnosť rozhodovať a 35 % kladie dôraz na komunikačné zručnosti. Medzi dôležité zručnosti pre budúcnosť boli zaradené aj koučovacie zručnosti a schopnosť facilitovať.

Tiež zdieľame názor o dôležitosti soft skills a to nielen na základe výskumov, ale hlavne z vlastných skúseností. Preto V programe Show your talent rozvíjame praktické zručnosti a talenty, ktoré na základe analýzy takmer 100 000 pracovných ponúk na trhu práce, pomohla identifikovať spoločnosť Profesia. Sú nimi napr. zodpovedný a aktívny prístup k práci, schopnosť učiť‘ sa nové veci, schopnosť‘ pracovať v tíme, orientácia na dosahovanie cieľov, schopnosť zvládať stres a ďalšie.

Autor článku: Jaroslav Dodok

Program sa realizuje s finančnou podporou Rozvojovej agentúry BBSK a Banskobystrického samosprávneho kraja.

Pin It on Pinterest