fbpx

Kopec času pred nami, čo s ním, ako ho využiť? Asi všetci si kladieme túto otázku, keďže musíme, teda aspoň by sme mali byť doma a dávať si pozor na seba aj druhých.

Pripravili sme pre vás 10 tipov, ako využiť čas, ktorý máme k dispozícií na osobnostný rozvoj. Veríme,že sa dnešným blogom inšpirujete…

Pozrite si telku

Ku telke si kľudne zoberte pukance, chipsy alebo niečo sladké. Tak isto si môžete zobrať aj zápisník, keďže sa vám môže hodiť. Prečo? 
RTVS začne vysielať diela, ktoré sa objavujú v maturitných otázkach. Začínajú už v Pondelok 16. marca na TROJKE dielom Dobrodružstvo pri obžínkoch.
Tak prečo nevyužiť túto možnosť, ak vás nebaví čítať knihy?

Youtube

Ak patríte do skupiny maturantov, a nechce sa vám pozerať telku, tak vďaka Michalovi Kubovčíkovi a jeho Baštrngu môžete v priebehu pár minút v humornej forme pochopiť maturitné diela skrz Youtube, Veď skúste sa presvedčiť:

Angličtina do vrecka

Veľa ľudí sa chce naučiť angličtinu, nemčinu, španielčinu či francúzštinu  no vravia, že nemajú čas, ale často hladkajú svoje mobilné obrazovky na instagrame a podobne. Skúste vymeniť 30 minút času, ktorý by ste venovali nejakej sociálnej sieti za aplikáciu Duolingo, ktorá vám môže pomôcť v učení sa nového jazyku. Hmm, aby som nezabudol, je zadarmo…

Alebo vyskúšajte aplikáciu WocaBee vďaka ktorej si precvičíte slovíčka z cudzieho jazyka a ešte môžete v bodovacej súťaži tromfnúť svojich spolužiakov.

TED

Na tomto webe nájdete kopec prednášok na rôzne témy, ktoré vás zaujímajú od špičkových odborníkov. Témy sú zamerané na čokoľvek, na vedu, techniku, zdravie, dizajn, prírodné otázky a podobne…
https://www.ted.com/

Navštívte garáž

Vďaka digitalnej garáži môžete absolvovať mnoho kurzov, ktoré sú zadarmo a z pohodlia vášho  domova. Napríklad kurz zo základov digitálneho marketingu obsahuje certifikáciu, ktorá je zadarmo a je akreditovaná združením Interactive Advertising Bureau.
https://learndigital.withgoogle.com/digitalnagaraz/course/digital-marketing

Marec mesiac knihy

Aby sme stále len nepozerali do obrazoviek, prečítajte si knihu, ktorú máte doma a doposiaľ ste na ňu nemali čas, alebo ste na ňu len zabudli.
Vraví sa, že skrz čítanie kníh rozvíjame svoju slovnú zásobu, čo je aj pravda.  A prečo si nezlepšiť svoje rečnícke schopnosti, kto vie, kedy sa nám to môže hodiť. Napríklad pri pracovnom pohovore. Ak by vám kniha doma chýbala, tak kliknite na www.databazeknih.cz sú zadarmo.

IT Academy

V prípade, že sa chcete učiť novým veciam, IT Academy skrz online videá ponúka viac ako 1000 kurzov v oblasti IT, marketingu, manažmentu:
https://www.youtube.com/channel/UCqr8oNlj1UOeBSFqczXM1yg/featured

Niečo zadarmo?

Opäť ďalší kurz, ktorý je zdarma. Je to miestami až neuveriteľné ako ľahko a zadarmo sa dá študovať zaujímavou formou z pohodila nášho domova. Seduo.cz je platforma rôznych kurzov z oblastí komunikácie s ľuďmi, angličtiny, dizajnu či dokonca, ako si nájsť prácu.

Pomôžme

Aby sme sa stále len nepozerali na seba, pridajme ruku k dielu a pomôžme svojím rodičom napríklad pri domácich prácach, alebo svojím starým rodičom. Trávte čas s rodinou pri spoločenských hrách, či už sú to aktivity, scrabble a podobne.

Dajte si pauzu

Momentálne máme asi najväčšiu príležitosť oddýchnuť si, zamyslieť sa a zastaviť. Na poslednej víkendovke Show your talent, sme si kládli otázky:

  • Kam smerujem?
  • Kto mi v živote pomohol? (skúsme im poďakovať)
  • Čo je mojím najväčším snom?
  • Aké sú moje hodnoty?

Možno práve v týchto dňoch si ich môžeme rozobrať do detailov a po skončení dobrovoľnej karantény začať s nimi pracovať a uplatniť ich v živote a rozvoji. 

Autor blogu: Dávid Maslen
Ilustračné foto: https://www.pexels.com/


Pin It on Pinterest