fbpx

Ak chceme podporovať talenty v našom programe, je dôležité, aby sme aj my sami tie svoje (s)poznali. Pravidelne sa preto vzdelávame, aby sme mohli formálne i neformálne, s úsmevom a zážitkovo vzdelávať iných.

Jedenásť členov core teamu využilo možnosť zúčastniť sa webináru s Jozefom Kokoškom, skúseným profi mentorom rozvoja cez talenty, príjemným chlapíkom. Zavreli sme diáre, vypli mobily a dopriali si čas len pre seba. Lebo aj to treba. Byť sám so sebou, popremýšľať, urobiť si v sebe poriadok a dobiť baterky chýbajúcej energie.

Každý z nás si pred stretnutím spravil Clifton strengths – Gallup test. Tento online nástroj – dotazník, dáva do poradia talenty špeciálne a jedinečné pre každého človeka, pomáha identifikovať a maximalizovať silné stránky.

Zistili sme (s úľavou), že talent má každý, že nikdy nie je neskoro ho nájsť a pochopiť. Talenty sú dary, ktoré sme dostali do vienka, dávajú odpovede nielen na to akí sme, prečo a ako v istých situáciách reagujeme ale aj ako spolu v tíme ladíme a ako sa môžeme zlepšovať, ak chceme.

A čo vravia členovia core teamu na talentový workshop?

MAJO HRÍŇ

Seminár na tému Talenty bol pre mňa seba poznávacím. Vďaka nemu som lepšie spoznal moje silné stránky a dostal odhodlanie na nich pracovať a rozvíjať ich. Zároveň ma prekvapili štatistiky a výskumy, ktoré sa v tejto oblasti realizovali. Vďaka semináru som spoznal talenty mojich kolegov.

ROMANKA TRNKOVÁ

Vďaka takémuto stretnutiu viac spoznávame sami seba, svoje talenty, ale aj ako s nimi ďalej pracovať v prospech osobného rastu. Celé to bolo vedené s humorom a nadhľadom, v príjemnej priateľskej atmosfére.

AĎA LAŠKOVÁ

Pre mňa bolo zaujímavé zistiť skladbu talentov v našom tíme. Zároveň ma prekvapilo, ako sa v niektorých zhodujeme.

JARKA LIPKOVÁ

Robíte to takto stále? Vysvetlenie talentov prostredníctvom charakteristických otázok- rozdiely v prístupoch – uvedomila som si, aké je dôležité nepraktizovať konvenčný prístup; periodická tabuľka talentov – perfektná vizualizácia + dôležité informácie. Najsamsuper bol „sálajúci optimizmus“ lektora, príjemná atmosféra.

JARKO DODOK

Najviac ma oslovila mapa našich talentov v tíme, pri ktorej som si uvedomil ako veľa spoločného máme a zároveň koľko odlišností a jedinečností nesú jednotliví členovia tímu. Bolo to veľmi inšpiratívne!

SISA ŽABKOVÁ

Pre mňa hodnotne strávené dve hodiny. Kouč Jožko nám pripomenul, ako málo sa zameriavame na to, v čom sme dobrí, ako často v živote upriamujeme pozornosť zbytočne na naše slabé stránky, aký je význam pozitívnej motivácie a povzbudení v bežnom živote. Gallupov test mi pomohol pomenovať mojich 5 top talentov, prekvapilo ma, aké je to výstižné. Určite na sebe podľa výsledkov testu popracujem. Už chápem, prečo to aj nás v SYT spolu baví. Dopĺňame sa rôznorodými talentami ako puzzle. Spoločne skladáme tento program ako zaujímavý obraz 😉

JAKUB ŽABKA

Školenie bolo super. Zodpovedalo mi veľa otázok a pomohlo mi lepšie si uvedomiť moje silné a slabé stránky, na ktorých by som mal popracovať

ALI TRNKOVÁ

Musím povedať že mi spočiatku nebolo dobre, ale to čo ma nadchlo bolo, že som si pri tom školení oddýchla! Veľmi pozitívne hodnotím to, akú charizmu pán Kokoška má a čo z neho vyžaruje (naozaj tá pozitivita), ale aj pokoj – veľmi príjemne na mňa pôsobil. Ja som človek, ktorý sa veľmi rád dozvedá o sebe viac. Pre mňa to bolo ako stvorené. Zároveň čo hodnotím ako veľmi prínosu vec bolo to, že nám ukázal tabuľku talentov nášho tímu kde nám zase viacej zapadlo do kontextu, kto si s kým viac rozumie, v čom a prečo. Ako funguje náš tím, na čom je založený – toto je vec, ktorú keď budeme brať do úvahy, môžeme sa ešte veľmi rozvinúť.

Veľmi ma prekvapilo aj to, že nemáme veľmi talenty v oblasti vplyvu, čo si však myslím v našej sfére ani nemusí byť zlé – na druhej strane sme skvelí organizátori, mame rozvinuté vnímanie smerom k ľuďom a sme nápadití kreatívni, pracovití, chtiví… Bola by som rada, keby to ešte malo v budúcnosti pokračovanie. Aj individuálne by ma to hlbšie zaujímalo. Úvod, ktorý nám poskytol bol pre mne tiež vhodný, pretože nám vysvetľoval na akej báze, faktoch štúdiách tento test stojí a tým sa to pre mňa stáva relevantným. Veľká spokojnosť.

DENIS POLEDNÍK

na začiatku som mal obavy, že aké to bude, či to bude dobré, alebo to budú premrhané dve hodiny. Talenty, ktoré mi vyšli sa mi nepáčili, ale časom, ako ich „spoznávam“ a zisťujem, že to celkom aj sedí. Školenie rozšírilo obzory o tom, čo sú talenty a aké talenty sú, resp. ako sú ich rozdelené a prečo sú. Vidieť aj talenty ostatných, mojich kolegov, bolo milé, keďže akoby sa dopĺňame.

Boli oblasti, ktoré boli naozaj inšpiratívne, teda mám zapísané dve myšlienky „fixovanie slabín vedie k úspechu“ a druhá myšlienka „Talenty treba používať, nie ich kritizovať.“ Tak celkovo to vnímam, že je dôležité nezameriavať sa na svoje slabiny, ale na svoje dominantné talenty, ktorými sa môžem zlepšovať, prijímať, rásť a verím, že to prinesie veľké ovocie, keď sa budem zameriavať na svoje talenty. Spíker bol naozaj veľmi skvelý, nečakal som jeho silnú pozitivitu, užíval som si to. Teším sa z toho a neviem sa dočkať na ďalšie školenie od p. Kokošku.

LUKÁŠ SLATINSKÝ

Bolo veľmi príjemné počúvať aké mám niektoré dôležité talenty. Určite by som si dokúpil ďalšie moje talenty, aby som ich mohol rozvíjať. O niektorých talentoch som vedel, ale niektoré talenty čo mi vyšli na príjemné prekvapili.

DÁVID MASLEN

Som vďačný za školenie, ktoré mi pomohlo rozšíriť obzory. Môžem povedať, že každé slovo školiteľa som hltal. Vďaka školeniu som jasnejšie pochopil svoje dary a talenty, ktoré mám. Síce si ich uvedomujem, no doposiaľ som s nimi nevedel úplne pracovať. Po školení som zároveň pochopil talenty priateľov z tímu, o ktorých musím povedať, že sú nesmierne talentovaní.

Autorka blogu Sisa Žabková

Ilustračné foto: Jakub Žabka

Foto z webináru: Denis Poledník

Lektor: Jozef Kokoška, https://useyourtalents.org/

Pin It on Pinterest