fbpx

Oslávte spolu s nami 5. narodeniny nášho rozvojového programu Show your talent na celoslovenskej slávnostnej konferencii pre pracovníkov s mládežou.

Po dvoch rokoch pandémie sa chceme konečne stretnúť a vyjadriť vďaku všetkým našim mentorom, lektorom, ambasádorom, partnerom, riaditeľom, učiteľom, ale aj všetkým tým, ktorí nám pomáhajú rozvíjať mladých ľudí na Slovensku alebo by sa chceli k tejto vízii pridať.

Keďže dnešná doba nám prináša nečakané výzvy v práci s mládežou, na našej konferencii budeme spoločne hľadať nové spôsoby ako týmto výzvam čeliť. Naši hostia a lektori prinesú nové impulzy, inšpirácie, ale aj skúsenosti, ktoré budete môcť objaviť a využiť v praxi.

O čo nám ide v programe Show your talent? Ako bude vyzerať budúcnosť vzdelávania, školstva či práce s mládežou? Ktoré kompetencie potrebujú mladí ľudia na to, aby v živote uspeli? Ako objaviť ich talent a jedinečný prínos pre spoločnosť? A prečo niektoré organizácie, projekty či rozvojové programy prežijú len niekoľko rokov, ale iné celé desaťročia?

Poďte spoločne s nami hľadať odpovede na tieto otázky.

SAVE THE DATE

14. JÚNA 2022, 9:00-16:30.

Badín, neďaleko Banskej Bystrice.

 

Čo vám predstavíme počas konferencie?

 • Víziu programu Show your talent a príbehy jeho absolventov

 • Inšpiratívne talky vzácnych hostí

 • Praktické workshopy

 • Riadený networking

 • Podnetné diskusie

 • Aktuálne príležitosti

 • Chutný catering 🙂

Teraz je čas stretnúť sa, inšpirovať sa a spoločne to osláviť!

Hostia

Hostia

Jozef Kokoška

Pracoval v medzinárodnej spoločnosti Accenture, kde bol ako generálny riaditeľ divízie zodpovedný za implementáciu strategických programov zmeny pre Európu, Afriku a Latinskú Ameriku. Od roku 2019 talentovo sprevádzal riaditeľov a zamestnancov z viac ako 100 slovenských škôl, organizácii či firiem. Je zakladateľom platformy useyourtalent.org.

Ondrej Grenčík

Stál pri zrode CZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom a pôsobil tiež ako obchodný riaditeľ .týždňa. Je tvorcom strednej školy budúcnosti, ktorá nesie názov Pronea Academy. Víziou školy je kvalitným vzdelávaním a výchovou mladých ľudí transformovať región Hornej Nitry na meisto, kde sa oplatí pracovať a žiť.

Zuzana Suchová

Fundraiserka, marketing a PR manažérka, ktorá pomáhala získavať financie pre prezidentskú kampaň Zuzany Čaputovej, iniciatívu Kto pomôže Slovensku a stála aj pri rozbehu novej fundraisingovej platformy Donio. Konzultovala alebo spolupracovala na projektoch mnohých organizácií či aktivistov

Mária Budzová

Riaditeľka Ústredia Slovenského skautingu, ktorá viedla Radcovské fórum, zapájala sa do aktivít Programovej rady skautov a študovala strategický manažment na Univerzite Komenského v Bratislave. Posledné týždne pomáhala s koordináciou a registráciou dobrovoľníkov na hraniciach vo VKC Michalovce v rámci utečeneckej krízy.

Marek Madro

Je psychológom a zakladateľom projektu Internetovej poradne pre mladých IPčko.sk, ktorá pomáha ľuďom v najvážnejších životných situáciách. Stojí za projektom StalosaTO.sk, ktorý otvára tému sexuálneho zneužívania detí a mladých ľudí a je tiež spoluautorom publikácie pre rodičov, ktorá nesie názov “Bez nástrah online.”

Ďaľších hostí predstavíme už čoskoro

Spoznajte organizácie, školy či expertov, ktorí sa venujú práci s mládežou, zažite inšpiratívny networking, ktorý vám otvorí príležitosti pre nové spolupráce a oslávte spoločne s nami piate narodeniny programu Show your talent.

 program konferencie

Program konferencie

8:00 Registrácia

9:00 Otvorenie a predstavenie konferencie

I. blok: Čo vystihuje dnešnú generáciu mladých?

II. blok: Príbeh, cesta a vízia programu Show your talent

III. blok: Aké vedomosti, zručnosti a postoje budú potrebovať mladí v roku 2030?

Jozef Kokoška: Ako môže objavenie talentu zmeniť život, profesiu, biznis či rodinu?

COFFEE BREAK

IV. blok: Panelová diskusia – Quo vadis Generácia 2030? (Marek Madro, Jozef Kokoška, Slavomír Pačuta a ďalší)

V. blok: Charakterové a cnostné vzdelávanie mladých ľudí

OBED

I. kolo workshopov

Prestávka

II. kolo workshopov

TÉMY workshopov:

 • Mentoring a koučing v práci s mládežou (lektora predstavíme čoskoro)
 • Jozef Kokoška: Objavovanie a rozvoj talentov
 • Mária Budzáková: Ako vytvoriť fungujúci systém, ktorí pretrvá
 • Ondrej Grenčík: Ako bude vyzerať škola 22. storočia?
 • Zuzana Suchová: Ako získať financie pre svoju činnosť?

Coffee points

Neformálne stretnutia

16:30 Záver programu konferencie

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu. Konkrétne časy, tém, spíkrov a lektorov jednotlivých blokov doplníme už čoskoro.

Konferenciu moderuje:

Konferenciu moderuje:

Slavomír Pačuta

CEO Stageman Slovensko

Našou konferenciou vás bude sprevádzať skúsený moderátor, školiteľ, lektor animátorov a náš mentor Slavo.

realizátori

Realizátormi konferencie sú:

Pin It on Pinterest