fbpx

Študenti nám prezradili, že sa na workshopy tešia od prvého momentu, kedy sa dozvedia prvý termín. 

Vďaka patrí aj našim dobrovoľníkom

Pred každým workshopom naši dobrovoľníci pripravia miestnosť a postarajú sa, aby mali lektori všetko potrebné k vedeniu workshopu. Následne počas workshopu pomáhajú lektorom aj s jeho samotným vedením, kedy sa z nich stávajú junior lektori.

Workshopy prebiehajú prostredníctvom neformálneho vzdelávania, ale samozrejme sa to nezaobíde aj bez kúska teórie. Informácie žiakom lektori odovzdávajú pomocou praktických príkladov a ukážok z praxe.

Na našej škole zatiaľ prebehli dva workshopy, na ktorých sa naši účastníci venovali vymýšľaniu nápadov na ich projekty, ako ich úspešne zrealizovať, ako správne vyplniť projektové zámery a taktiež ako správne propagovať svoj projekt tak, aby mal čo najväčší dosah a efektivitu.

Workshopy sú vždy plné emócií, či už je to radosť z dobrého nápadu, alebo stres z termínov. Ale bez toho by to nešlo. Bez práce predsa nie sú koláče.

A čo povedal o workshopoch jeden z našich účastníkov?

„Bola to dosť zaujímavá skúsenosť. Keď sa obzriem späť, vidím prihlášku do tohto programu ako dobrý nápad. Spoznal som tu veľa nových a zaujímavých ľudí, s ktorými som sa naučil spolupracovať. Počas workshopov som sa učil rôznym témam, ale tie hlavné boli pre mňa marketing a komunikácia. Nesmiem hlavne zabudnúť na učiteľov. Tí tam boli vždy, keď sme mali v tíme s niečím problém alebo sme sa nevedeli rozhodnúť či dohodnúť. Som vďačný za tieto skúsenosti.“ – Simon Meňuš

„Toto podujatie bolo podporené z dotácii Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.“

Autor blogu: Martin Melicher a Matej Hegedüs

Prečítajte si aj: Príbeh nášho absolventa Petra Kovala alebo Aký bol prvý polrok na Žilinskom gymnáziu Hlinská?

Pin It on Pinterest