fbpx

Workshopy prebiehajú v plnom prúde, no účastníci majú pred sebou ešte dlhú cestu. Žiaci vchádzali do triedy plní očakávaní a zvedavosti, no nevedeli čo ich čaká. Vedeli len, že im to pomôže posunúť ich predstavy a plány bližšie ku skutočnosti. Od úvodného víkendového školenia sa účastníci viac spoznali, stmelili sa a začali spolupracovať ako tím. Spoločne si premysleli, do akého nápadu vložia svoje sily a vytvoria projekt.

Pracovité tímy si prechádzali svoje plány projektov. Naučili sa ako napísať projektový zámer a pomaly sa pripravovali na fázu realizácie. Dôležitými témami workshopov boli: schopnosť prezentovať a propagovať svoje projekty, komunikácia v tímoch či získavanie sponzorov. Účastníci nám aj predstavili ich skoro hotové projekty, ktoré o pár mesiacov budú úspešne zrealizované práve na pôde našej školy v Žiline.

Počas druhého workshopu účastníci absolvovali Gallupov test, vďaka ktorému sa dozvedeli o svojich silných stránkach, ktoré môžu rozvíjať a využiť ich či už v našom programe alebo v budúcnosti. 

A aký je feedback študentov? 

„Program sa mi zatiaľ páči. Vždy je tam zábava, naučil som sa aké sú moje silné stránky v tíme, ako vychádzať s rôznymi ľuďmi. Celkovo sa mi to veľmi páči!” – Matúš 

„Workshopy sú zaujímavé a naučila som sa ako pracovať v skupine, rozdeľovať si úlohy a podobne.” – Rebeca 

Čo na účastníkov čaká ďalej? To je prekvapenie, no môžem povedať, že to bude príjemná cesta a že si z nej odnesú plno nezabudnuteľných spomienok!

„Program sa realizuje s finančnou podporou Rozvojovej agentúry RAŽSK a Žilinského samosprávneho kraja.“

Autor blogu: Monika Stupňanová

Prečítajte si aj: Učitelia majú v našom programe čestné miesto alebo Ako prebiehalo úvodné víkendové školenie na SPŠ J. Murgaša BB?

Pin It on Pinterest